Избранные товары 0
0 Уже в корзине: 0
21:14:21 - 16.10.2021
22:21:13 - 09.07.2021

Чи потрібна печатка сервісного центру на документах?

Шановні клієнти!

Перш за все, дозвольте висловити Вам свою подяку за вибір торгової марки ASSISTANT.

Вибір наших клієнтів - це не лише привілей, а також і велика відповідальність. Ми намагаємось якомога більш відповідально ставитись до виконання покладеного на нас обов'язку та прикладаємо найбільших зусиль, щоб потреби кожного, хто звернувся до нас, були задоволені.

Деякі клієнти вважають обов’язковим проставлення відтиску печатки на документах, які видаються нашим сервісним центром.

З метою усунення подальших непорозумінь, інформуємо Вас про наступне:

Відповідно до ст. 58-1 Господарського кодексу України, суб'єкт господарювання має право використовувати у своїй діяльності печатки. Використання суб'єктом господарювання печатки не є обов'язковим. Наявність або відсутність відбитка печатки суб'єкта господарювання на документі не створює юридичних наслідків.

До 30.10.2014 р., юридичні особи зобов’язані були використовувати печатки. Такий обов’язок регулювала окрема норма — ч. 2 ст. 207 ЦКУ (у редакції, що діяла до 30.10.2014 р.), згідно якої …правочин, який вчиняє юридична особа, підписується особами, уповноваженими на це її установчими документами, довіреністю, законом або іншими актами цивільного законодавства, та скріплюється печаткою.

Та вже з 31.10.2014 р. обов’язок мати печатку перевтілився в право. Відповідні зміни до ЦКУ вніс Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення порядку відкриття бізнесу» від 15.04.2014 р. № 1206-VII. Отже, ч. 2 ст. 207 ЦКУ передбачала, що правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами). Правочин, який вчиняє юридична особа, підписується особами, уповноваженими на це її установчими документами, довіреністю, законом або іншими актами цивільного законодавства. Обов’язковість скріплення правочину печаткою може бути визначена за письмовою домовленістю сторін».

Починаючи з 19.07.2017 р. останній абзац вказаної вище норми виключено, тож використання печатки стало правом навіть за її наявності (Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами – підприємцями» від 23.03.2017 р. № 1982-VIII).

Отже, у загальному випадку підприємство станом на сьогодні не зобов’язане проставляти відтиск печатки на документах.

З повагою, директор ТМ ASSISTANT Урсой Ю.А.

21:14:21 - 16.10.2021
Возврат к списку